2024 - XV SEZON TURYSTYCZNY WIKINGA SZCZECIN - ROZPOCZĘTY

Jesteśmy z Wami i dzięki Wam już 15 lat.

Zapraszamy od 1 maja 2024 roku, do spływania Iną


NIESTETY PO KILKU LATACH ROZMÓW Z MIASTEM, NIC NIE WYSZŁO ZE ZBUDOWANIA W SZCZECINIE MIEJSKIEJ PRZYSTANI KAJAKOWEJ NAD PARNICĄ. PISZĘ TO Z BARDZO CIĘŻKIM SERCEM, WIEDZĄC ŻE OSTATNIE 13 LAT PRACY I ROZWOJU, IDZIE POWOLI NA MARNE.
 
Z tego powodu zawieszam tymczasowo realizację wycieczek po Szczecinie i Międzyodrzu. Szukam oczywiście cały czas rozwiązania problemu.
 
W ofercie pozostają:

Spływy kajakowe Iną od Stargardu do Goleniowa - www.wycieczki.szczecin.pl/ina

A latem czynna będzie Przystań Wodna Głębokie - kajaki, rowery wodne

 Obecnie nie mamy stałego miejsca na sprzęt, zaś dotychczasowe miejsce na teraz jest mocno ograniczone. Przyczyną rezygnacji z przystani zwyczajnie są koszty. Dzierżawa terenu 25x25 metrów, to koszt ponad 92 tysiace rocznie (stawka 2021) i to w założeniu że nie będzie podwyżek - dwa lata temu ta stawka wynosiła 37 tysięcy !! Po za tym umowa dzierżawy na 3 lata, co stawia bez sensu kwestię postawienia stałej infrastruktury, gdyż nigdy nie ma gwarancji że umowa będzie przedłużona, dodatkowe koszty dzierżawy nabrzeża .... . W połączeniu z resztą koniecznych prac, inwestycji, pracowników, za 3 lata zapłacimy ponad 600 000,00 złotych. Nigdy nie uda się tego zrównoważyć usługami kajakowymi nawet w 50% , szczególnie gdy przystań działa kilka miesięcy w roku i jest mocno zależna od warunków pogodowych. Gdy coś się nie zamyka finansowo, to niestety nie powstanie, gdy nie jest oczywiście jakimś przedsięwzięciem państwowym, czy samorządowym. Chciałem zrobić coś fajnego, kajakowego w tym Szczecinie. Niestety, nie da się.
Mam jeszcze jeden fajny pomysł, ale dość drogi, więc musi być wsparcie zewnętrzne z jakiego RPO, oraz firma/osoba która pomoże napisać i rozliczyć taki wniosek.
 
Z pozdrowieniami na lepsze czasy i z nadzieję mimo wszystko na ten sezon :)
Robert Filipski
REKLAMACJE I ZWROTY OPŁAT

REKLAMACJA

Na podstawie Ustawy z dnia 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych, Klient ma prawo do złożenia reklamacji w przypadku stwierdzenia niezgodności usługi z umową.

Reklamacji nie podlegają:

 1. Wycieczki kajakowe - odwołanie imprezy, z powodu nie osiągnięcia minimalne liczby 10 uczestników.
 2. Wycieczki kajakowe - brak zezwolenia służby dyżurnej VTS, na wpłynięcie na wody morskie (odcinek od Trasy Zamkowej do Wyspy Grodzkiej).
 3. Wycieczki kajakowe - skrócenie trasy ze względu na złe warunki pogodowe, zagrażające zdrowiu i życiu uczestników
 4. Wycieczki kajakowe - wykluczenie Uczestnika z wycieczki, z powodu braku jego możliwości fizycznych dalszego pokonania trasy
 5. Wycieczki kajakowe - wykluczenie Uczestnika z wycieczki, z powodu nie przestrzegania poleceń Przewodnika
 6. Wycieczki kajakowe - wykluczenie Uczestnika z wycieczki, z powodu nie przestrzegania Ogólnych Warunków Korzystania z Usług.

Zgłoszenie reklamacyjne powinno zawierać:

 1. Imię i nazwisko, adres e-mail lub adres do korespondencji, nr telefonu, osoby składającej reklamację.
 2. Numer rezerwacji w systemie
 3. Kopię dowodu wpłaty na rzecz organizatora turystyki
 4. Oświadczenia podróżnego: stwierdzające niewykonanie określonych usług turystycznych wskazanych w umowie, zawierające wskazanie rachunku bankowego, na który ma nastąpić wpłata środków.

Zgłoszenie reklamacyjne należy wysłać na adres korespondencyjny: Wiking Turystyka ul. Bohaterów Getta Warszawskiego 18/9, 70-303 Szczecin. Czas rozpatrzenia reklamacji wynosi od 14 do 30 dni.

ZWROTY I ODSTĄPIENIE OD UMOWY

Zgodnie z Ogólnych Warunków Korzystania z Usług, nie przewidujemy rezygnacji i zwrotów wpłat, więc prosimy o przemyślane decyzje. Przewidujemy tylko dwie opcje:

 1. Uczestnik może, wskazać osobę/zmiennika, który za nią będzie uczestniczył w wycieczce. Rozliczenie za udział w wycieczce dokonywane jest pomiędzy Uczestnikiem a Zmiennikiem.
 2. W przypadku odwołania wycieczki przez Organizatora z powodu bezpieczeństwa lub nie osiągnięcia minimalnej liczby opłaconych osób określonych w ofercie, uczestnikom zwracane są wszystkie wpłaty na wskazane konto bankowe, lub proponuje się inny termin wycieczki.

W przypadku wystąpienia konieczność zwrotu środków za transakcję dokonaną przez klienta kartą płatniczą, sprzedający dokona zwrotu na rachunek bankowy przypisany do karty płatniczej Zamawiającego.


Masz pytania ? Zadzwoń 501036860 w godz. 10:00-18:00, lub napisz e-mail biuro@kajaki.szczecin.pl .


 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
google-site-verification=wfg-IFG4CmpIEcTo1nzg7FuqAapBTdLHliELEKxesqo
Sklep internetowy Shoper.pl