2023 - XIV SEZON TURYSTYCZNY WIKINGA SZCZECIN - ZAKOŃCZONY

Jesteśmy z Wami i dzięki Wam już 14 lat.

Zapraszamy od maja 2024 roku, do spływania Iną

Zakończenie14 Sezonu Wodnego Wikinga Szczecin


NIESTETY PO KILKU LATACH ROZMÓW Z MIASTEM, NIC NIE WYSZŁO ZE ZBUDOWANIA W SZCZECINIE MIEJSKIEJ PRZYSTANI KAJAKOWEJ NAD PARNICĄ. PISZĘ TO Z BARDZO CIĘŻKIM SERCEM, WIEDZĄC ŻE OSTATNIE 13 LAT PRACY I ROZWOJU, IDZIE POWOLI NA MARNE.
 
Z tego powodu zawieszam tymczasowo realizację wycieczek po Szczecinie i Międzyodrzu. Szukam oczywiście cały czas rozwiązania problemu.
 
W ofercie pozostają:

Spływy kajakowe Iną od Stargardu do Goleniowa - www.wycieczki.szczecin.pl/ina

A latem czynna będzie Przystań Wodna Głębokie - kajaki, rowery wodne

 Obecnie nie mamy stałego miejsca na sprzęt, zaś dotychczasowe miejsce na teraz jest mocno ograniczone. Przyczyną rezygnacji z przystani zwyczajnie są koszty. Dzierżawa terenu 25x25 metrów, to koszt ponad 92 tysiace rocznie (stawka 2021) i to w założeniu że nie będzie podwyżek - dwa lata temu ta stawka wynosiła 37 tysięcy !! Po za tym umowa dzierżawy na 3 lata, co stawia bez sensu kwestię postawienia stałej infrastruktury, gdyż nigdy nie ma gwarancji że umowa będzie przedłużona, dodatkowe koszty dzierżawy nabrzeża .... . W połączeniu z resztą koniecznych prac, inwestycji, pracowników, za 3 lata zapłacimy ponad 600 000,00 złotych. Nigdy nie uda się tego zrównoważyć usługami kajakowymi nawet w 50% , szczególnie gdy przystań działa kilka miesięcy w roku i jest mocno zależna od warunków pogodowych. Gdy coś się nie zamyka finansowo, to niestety nie powstanie, gdy nie jest oczywiście jakimś przedsięwzięciem państwowym, czy samorządowym. Chciałem zrobić coś fajnego, kajakowego w tym Szczecinie. Niestety, nie da się.
Mam jeszcze jeden fajny pomysł, ale dość drogi, więc musi być wsparcie zewnętrzne z jakiego RPO, oraz firma/osoba która pomoże napisać i rozliczyć taki wniosek.
 
Z pozdrowieniami na lepsze czasy i z nadzieję mimo wszystko na ten sezon :)
Robert Filipski

Chcesz być na bieżąco z naszą ofertą i propozycjami, zapraszamy do polubienia naszych Fanpage na Facebooku. Ze względu na różnorodność naszych działań, mamy strony dedykowane:Kajaki Szczecin - Główny fanpage kajakowy, wydarzenia, aktualności, ciekawe materiały ... po prostu wszystko co kajakowe w naszej ofercie.

Miejskie Wycieczki Kajakowe Szczecińska Wenecja - fanpage poświęcony naszemu produktowi turystycznemu - wycieczkom po Szczecinie z przewodnikiem.

Wypożyczalnia sprzętu wodnego na kąpielisku Głębokie - fanpage dedykowany naszej stacjonarnej wypożyczalni kajaków i rowerów wodnych na kąpielisku miejskim "Głębokie". Zawsze informujemy, czy wypożyczalna jest otwarta, czy też zamknięta w danym dniu. Posiadamy dedykowaną stronę  www.kajakiglebokie.pl .

Wyprawy z Wikingiem - strona dedykowana wyprawom pieszym i nie tylko, organizowanych po szlakach turystycznych Województwa Zachodniopomorskiego. Wyprawy odbywają się od października do kwietnia i prowadzone są przez Roberta Filipskiego jak i Przyjaciół.

Szlaki Pomorza Zachodniego - fanpage poświęcony głównie naszym pracom znakarskim i projektowym na znakowanych szlakach turystycznych Województwa Zachodniopomorskiego i nie tylko. Posiadamy dedykowaną stronę www.wedrujznami.pl , na której znajdziesz kilka tysięcy kilometrów, opisanych szlaków turystycznych.

Sklep Turystyczny Szczecin - no i strona naszego Internetowego Sklepu Turystycznego. Tutaj znajdziesz różnorodny sprzęt, przydatny przy uprawianiu turystyki pieszej, górskiej, motorowej, kajakowej ..... Posiadamy dedykowaną stronę sklepu www.skladnicaturystyczna.pl oraz sklep na Allegro


Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
google-site-verification=wfg-IFG4CmpIEcTo1nzg7FuqAapBTdLHliELEKxesqo
Sklep internetowy Shoper.pl