KOMUNIKAT ODNOŚNIE USŁUG KAJAKOWYCH 2022
NIESTETY PO KILKU LATACH ROZMÓW Z MIASTEM, NIC NIE WYSZŁO ZE ZBUDOWANIA W SZCZECINIE MIEJSKIEJ PRZYSTANI KAJAKOWEJ NAD PARNICĄ. PISZĘ TO Z BARDZO CIĘŻKIM SERCEM, WIEDZĄC ŻE OSTATNIE 12 LAT PRACY I ROZWOJU, IDZIE POWOLI NA MARNE.
 
Tym samym nie mamy stałego miejsca na sprzęt, zaś dotychczasowe miejsce na teraz jest mocno ograniczone. Przyczyną rezygnacji z przystani zwyczajnie są koszty. Dzierżawa terenu 25x25 metrów, to koszt 77 tysięcy rocznie i to w założeniu że nie będzie podwyżek - dwa lata temu ta stawka wynosiła 37 tysięcy !! Po za tym umowa dzierżawy na 3 lata, co stawia bez sensu kwestię postawienia stałej infrastruktury, gdyż nigdy nie ma gwarancji że umowa będzie przedłużona, dodatkowe koszty dzierżawy nabrzeża .... . W połączeniu z resztą koniecznych prac, inwestycji, pracowników, za 3 lata zapłacimy ponad 600 000,00 złotych. Nigdy nie uda się tego zrównoważyć usługami kajakowymi nawet w 50% , szczególnie gdy przystań działa kilka miesięcy w roku i jest mocno zależna od warunków pogodowych. Gdy coś się nie zamyka finansowo, to niestety nie powstanie, gdy nie jest oczywiście jakimś przedsięwzięciem państwowym, czy samorządowym.
 
Chciałem zrobić coś fajnego, kajakowego w tym Szczecinie. Niestety, nie da się i jak na razie muszę się wstrzymać z pełnym otwarciem XIII (pechowego) Sezonu Kajakowego, gdyż zwyczajnie nie mam gdzie spokojnie przygotować sprzętu, oraz mam problemy logistyczne z jego magazynowaniem.
 1. Na pewno będą spływy rzeką Iną, gdyż współpracujemy z fajnym człowiekiem. Jednak nie wiadomo kiedy to ruszy.
 2. Nie wiadomo czy będą organizowane wycieczki z przewodnikiem po Szczecinie - Miejskie Wycieczki Kajakowe i Wypożyczalnia Kajaków oraz wycieczki po Międzyodrzu.
 3. Na pewno otworzę na sezon na Przystani Wodnej Głębokie - kajaki, rowery wodne
Informacje na temat aktualnej oferty, będą umieszczane na niniejszej stronie. Mam jeszcze jeden fajny pomysł, ale dość drogi, więc musi być wsparcie zewnętrzne z jakiego RPO, oraz firma/osoba która pomoże napisać i rozliczyć taki wniosek.
 
Z pozdrowieniami na lepsze czasy i z nadzieję mimo wszystko na ten sezon :)
Robert Filipski

2021 - XII SEZON TURYSTYCZNY WIKINGA SZCZECIN

Jesteśmy z Wami i dzięki Wam już 12 lat.

Zakończyliśmy sezon kajakowy z zapisami na wycieczki i mobilne punkty wypożyczania kajaków. Obecnie obsługujemy tylko i wyłącznie grupy zorganizowane do końca września.Zapraszamy do skorzystania z naszych usług i wspólnego zorganizowania spływu lub wycieczki kajakowej na obsługiwanych przez nas akwenach. Wejdź na poszczególne oferty i dokonaj rezerwacji, wybierając interesujące ciebie usługi.


Proponowane trasy wycieczkowe:

 1. Szczecińska Wenecja . Proponujemy trasy w formie pętli; Kajakowy Spacerek oraz Kajakiem po Szczecinie. Długość od 2 do 8 km. Czas trwania od 3 do 4 godzin.
 2. Międzyodrze. Proponujemy trasy w formie pętli W Poszukiwaniu Odyńca oraz w Krainie Kanałów. Długość ok. 12-13km. Czas trwania od 4 do 6 godzin.

Rzeki i ich odcinki na spływ:

 1. Rzeka Ina. Odcinek Sowno - Bącznik (Łęsko, przystanek kajakowy) - Goleniów. Długość ok. 21km. Czas trwania spływu od 4 do 6 godzin.
 2. Rzeka Ina. Odcinek Bącznik (Łęsko, przystanek kajakowy) - Sowno. Długość ok. 11km. Czas trwania spływu od 2 do 4 godzin.
 3. Rzeka Ina. Odcinek Stargard - Lubowo - Poczernin - Sowno. Długość ok. 21km. Czas trwania spływu od 4 do 6 godzin.
 4. Rzeka Płonia. Odcinek Kołbacz - Szczecin Jezierzyce (most) - Szczecin Dąbie. Długość ok. 20km. Czas trwania spływu od 8-9 godzin.
 5. Rzeka Płonia. Odcinek Żelewo - Kołbacz - Szczecin Jezierzyce (most). Długość ok. 12km. Czas trwania spływu od 3 do 5 godzin.
 6. Rzeka Płonia. Odcinek Szczecin Jezierzyce (most) - Szczecin Dąbie. Długość ok. 13km. Czas trwania spływu 7-9 godzin.

Masz pytania ? Zadzwoń 501036860 w godz. 10:00-18:00, lub napisz e-mail biuro@kajaki.szczecin.pl .


 

DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
google-site-verification=wfg-IFG4CmpIEcTo1nzg7FuqAapBTdLHliELEKxesqo
Sklep internetowy Shoper.pl